DSC_0309Stare przysłowie mówi, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Nie inaczej jest w wypadku zwierząt. Dobre karmienie wpływa pozytywnie na sierść, witalność i prawidłowy rozwój pupila. Tylko co rozumieć przez dobre karmienie? Kiedyś bardzo często pies czy kot jadł to samo co właściciel – reszty ze stołu, czasami z dodatkiem kaszy czy makaronu, nie raz ziemniaków. Nikt się nie zastanawiał, że skrobia zawarta w ziemniakach nie jest przez psa przyswajana i mu po prostu szkodzi. Ale kiedyś nie było dostępu do bardziej fachowego pokarmu.

Dzisiaj mamy olbrzymi wybór karm suchych i mokrych, praktycznie na każdą kieszeń. Jednak najtańsze karmy z reguły są robione na bazie białka roślinnego, które jest dużo mniej wartościowe dla psa czy kota niż białko zwierzęce. Czy jakość kosztuje? Niekoniecznie. Karma, która jest bardziej treściwa (ma więcej wartości odżywczych) starcza na dłużej zamiast np. 2 szklanek dziennie wystarcza jedna. W konsekwencji karmę kupujemy rzadziej. Przykład? Żywienie sznaucera miniatury (około 7 kilogramów wagi) najdroższą karmą bytową/codzienną to koszt 150 zł – 170 zł. Kwartalnie. Przy takim koszcie karmy z marketów wcale nie wypadają lepiej.

Co zyskujemy kupując pokarm przygotowany przez specjalistów? Przede wszystkim wysoką jakość, dobry smak i trwałość karmy (przy niewielkiej ilości konserwantów). Warto też zauważyć, że taka karma zawiera dobrze dobrane proporcje ilości białka, węglowodanów i tłuszczy, które zapewniają poprawne funkcjonowanie całego organizmu. Nie bez powodu najlepsi producenci przygotowują karmy dla szczeniąt czy karmiących suk, które mają zupełnie inne potrzeby niż dorosłe zwierzęta. Tak przygotowanych posiłków praktycznie nikt nie jest w stanie przygotować sam, większość dobrych hodowli już od dawna współpracuje z producentami karm przy opracowywaniu nowych mieszanek.

Do Państwa dyspozycji oddajemy szeroką gamę specjalistycznych karm dla psów i kotów dostępnych w ciągłej sprzedaży w bydgoskim gabinecie. Oczywiście na życzenie zamawiamy karmy pod klienta, z krótkim okresem realizacji. Przede wszystkim polecamy Państwa uwadze karmy dla młodych zwierząt – rosną tylko raz w życiu i warto im zapewnić odpowiedni start. Opłaci się to w przyszłości mniejszą ilością chorób i dłuższym życiem. Niektóre psy muszą przez całe życie jest wysoko specjalistyczne pokarmy z uwagi na złą tolerancję standardowych karm, wywołaną np. alergią lub wrażliwym przewodem pokarmowym.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress